Kurs groomingu

Zapraszamy!!!

Wszystkich chętnych, którzy chcą się nauczyć profesjonalnie wykonywać zawód groomera, zapraszamy na kursy groomingu (strzyżenia, trymowania oraz pielęgnacji psów), które organizowane są przez jeden z pierwszych salonów strzyżenia psów i kotów w Zielonej Górze, salon COHORS. 
Zapewniamy, naukę zawodu na najwyższym poziomie, gdyż naszym priorytetem jest przekazanie kursantom, jak największego zasobu wiedzy. Dlatego też, ogromny nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, które prowadzone są już od pierwszego dnia kursu przez specjalistę w swojej dziedzinie, panią Joannę Mikułę, która zajęła 
II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Groomingu, EURO- GROOM 2010. 

Ponadto, naszym atutem jest 25- letnie doświadczenie zdobyte poprzez pracę w zawodzie oraz doskonałe przygotowanie psów różnych ras do wystaw, zarówno pod względem szaty jak i handlingu (profesjonalne prezentowanie psów na wystawach).
Macie, więc Państwo gwarancję, że przekazywana Wam wiedza jest na najwyższym poziomie.

UWAGA! Dla osób bezrobotnych istnieje możliwość pełnej refundacji kosztów z Urzędu Pracy. Posiadamy status jednostki szkoleniowej zgłoszonej w Urzędzie Pracy pod numerem ewidencyjnym 2.08/00053/2011.

Kurs trwa 10 dni (80 godz. zegarowych) od poniedziałku do piątku. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10.00 a kończą o 18.00. Grupy są maksymalnie 2 osobowe. Podczas trwania kursu każdy z kursantów ma dostęp do kilkudziesięciu psów różnych ras. Na czas trwania kursu zapewniamy wszelkie niezbędne wyposażenie – kosmetyki, sprzęt, akcesoria oraz oczywiście psy:).

Kurs obejmuje zagadnienia:
– zajęcia praktyczne z pielęgnacji psów;
– kąpiel;
– suszenie;
– strzyżenie;
– czesanie;
– trymowanie;
– modelowanie;
– pielęgnacja pazurów;
– pielęgnacja uszu;
– inne niezbędne zabiegi.

Organizacja pracy salonu pielęgnacji zwierząt:
– efektywna organizacja pracy salonu;
– system przyjęć obsługi Klientów;
– rozplanowanie czasu pracy;
– metody pozyskiwania nowych klientów i utrzymanie dotychczasowych (programy lojalnościowe / karty stałego Klienta itp.).

Wyposażenie salonu pielęgnacji zwierząt:
– prezentacja sprzętu groomerskiego (maszynki, stoły nożyczki itp.);
– wyposażenie do kąpieli (wanna, stanowiska kąpielowe);
– zaplecze socjalno – techniczne;
– bezpieczeństwo i higiena pracy.

Podstawy wiedzy o zachowaniu psa i postępowaniu z psem w salonie:
– oswojenie psa;
– odpowiednie podejście do psa;
– właściwy kontakt z psem podczas zabiegów;
– kosmetologia:
* szampony;
* odżywki;
* preparaty wspomagające;
* preparaty wykończeniowe.

Organizacja firmy (materiały szkoleniowe):
– pomysł na biznes;
– organizacja firmy;
– formy prowadzenia działalności gospodarczej;
– formy opodatkowania;
– zakładanie działalności gospodarczej (rejestracja).

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Kursanci otrzymują materiały szkoleniowe, ale przede wszystkim dyplom i certyfikat upoważniający do używania tytułu GROOMERA.

Koszt kursu:

Koszt kursu wynosi 4900,00 zł brutto. Dodatkowo można wykupić na czas trwania kursu ubezpieczenie NNW w wysokości 20,00 zł. Osoba, która decyduje się na odbycie kursu w naszej firmie zobowiązana jest do wpłaty zadatku w wysokości 1000,00 zł nie później, niż w ciągu 2 dni od daty zgłoszenia. Pozostałą kwotę należy uiścić najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu.

Na dwa tygodnie przed planowanym rozpoczęciem kursu prosimy o osobiste, telefoniczne lub e-mailowe potwierdzenie chęci odbycia kursu, w przeciwnym razie osoba, która tego nie uczyniła, może zostać usunięta z listy chętnych.

Jeśli posiadasz zdolności manualne, a także szczerze kochasz zwierzęta, to jest to kurs właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane odbyciem kursu w naszym salonie prosimy o wysłanie informacji zawierającej: imię, nazwisko, adres do korespondencji i numer telefonu na adres e-mail: cohorspolandfci@wp.pl, bądź o kontakt telefoniczny na numer: 509043447.

KONTAKT :
Salon fryzjersko kosmetyczny dla psów i kotów COHORS
ul. Jedności 62A
65-001 Zielona Góra
www.cohors.com.pl
Tel.: 509 043 447
e-mail: cohorspolandfci@wp.pl
numer konta:
NEST BANK
26 1870 1045 2078 1012 5911 0001

* Zadatek zaliczany jest na poczet opłaty za kurs. Zadatek przepada, jeśli kursant odwoła swoje zgłoszenie, a także, gdy nie pojawi się w dniu rozpoczęcia kursu, na który został zapisany. W przypadku braku wpłaty zadatku w terminie 7 dni od momentu zapisania się, osoba zostaje wykreślona z listy zgłoszonych.

Opinie o kursie

Jowita Gruszczyńska

Serdecznie polecam salon Cohors, uczestniczyłam w kursie, pełen profesjonalizm, bardzo duza wiedza.
Każdy kto chce zadbać o swojego zwierzaka powinien sie tam zgłosić
Pieski i kotki przyjmowane z ogromną troską.
Polecam!!!!

Daria Pieszczyńska

Bardzo polecam salon. Duża wiedza na temat różnych ras psów. Odpowiednie dobranie fryzury do budowy psa. Cena adekwatna do stanu psa w jakim przychodzi. Nawet bardzo skoltuniony piesek wychodzi z ładną fryzura o ile właściciel nie chce zaoszczedzic i zgolic całego psa na jedną długość.
Miałam ta przyjemność uczestniczenia w szkoleniu w tym salonie. Właścicielka i pracownica bardzo miłe. Do każdego psa podchodzą indywidualnie dobierając fryzurę do budowy ciała psa. Zawsze dbają o zwierzaki i robią wszystko żeby psu nie stała się żadna krzywda.

Sandra Fudali

Miałam okazję poznać osobiście i spędzić z Paniami całe 10 dni. Na kurs szłam z wielkim stresem a dziś płakałam, że to już koniec pełen profesjonalizm, ogromne serducho dla zwierząt i ogrom doświadczenia! Polecam wszystkim, którzy chcą się czegoś nauczyć w doborowym towarzystwie, a wszystkim właścicielom czworonogów mówię COHORS nr 1!!!

Paula Stolarek

Miałam przyjemność uczestniczyć w kursie groomerskim w salonie Pani Asi, WSPANIAŁA ATMOSFERA, PROFESJONALIZM, PASJA – to chyba trzy słowa, które najbardziej opisują Salon Cohors. Kurs przeprowadzony w pełni profesjonalnie, cierpliwie i rzeczowo, w cudownej atmosferze. Dziewczyny ogromnie zaangażowane w swoją pracę, kochające zwierzęta, a co najważniejsze posiadające wiedzę na temat zwierząt, fryzur, hodowli, żywienia itp. Z pewnością warto odwiedzić ten salon, myślę że w Zielonej Górze nie ma drugiego takiego salonu groomerskiego, tak profesjonalnego. Dziewczyny w pełni poświęcone swojej pracy i zwierzętom. Łezka się w oku zakręciła w ostatni dzień kursu, kiedy się żegnaliśmy. Ogromnie się zżyłam z dziewczynami, dziękuję za podzielenie się wiedzą. Będę miło wspominać ten czas z Wami i psiakami. Polecam z całego serca zarówno klientom jak i osobom zastanawiającym się nad kursem groomerskim w tym salonie – w 100% WARTO Paula

Magdalena Piotrowska

Jestem po kursie strzyżenia psiaków u Pani Joanny , z czego jestem bardzo zadowolona !!! Profesjonalnie , przyjemnie i miło . POLECAM wszystkim

Joanna Olszewska

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca a przede wszystkim osób, które to miejsce tworzą !!! <3